Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Güneş Enerjisiyle Tarımsal Sulama

Güneş Enerjisiyle Sulama

Üç fazlı geleneksel dalgıç pompaları veya yüzey pompaları, normal şartlar altında şebeke elektriği veya jeneratör aracılığı ile beslenirler. Ancak günümüz teknolojisi sayesinde elektrik şebekesinin bulunmadığı yerlerde pompaların beslemesi, direkt olarak güneş panellerinden sağlanabilmektedir

Güneş enerjisinin ekonomik ve işlevsel olarak kullanıldığı alanlardan bir tanesi de güneş enerjili solar pompa ile sulama sistemleridir. Özellikle de elektrik şebekesine uzak bölgelerde sulama ya da içme suyu çıkarma amaçlı pompa çalıştırılmasına ihtiyaç duyulduğu noktalarda, bu sistem önem kazanmaktadır.
Sistem; güneş panelleri, MPPT (Maximum Power Point Tracker) güç şartlandırıcı – motor sürücü, güneş panelleri montaj konstrüksiyonları ve gerektiği hallerde de su deposundan oluşmaktadır.

MPPT teknolojisi sayesinde güneş panellerinden alınan en yüksek anlık güç, motor sürücüsüne iletilir. Sürücü de aldığı bu güce göre pompa milinin devir sayısını veya döndürme momentini değiştirerek öğlen saatlerinde yüksek debide su kullanımına, sabah ve akşam saatlerinde ise düşük debide su kullanımına imkan sağlar.

Anlık olarak su hemen kullanılabildiği gibi, depolama yapılıp akşam veya gece sulaması için de kullanılabilir. Sistem harici akü / batarya gerektirmez, elektrik yerine suyu depolar.

Güneş Enerjili Sulama Sistemlerinin Avantajları
► Şebekeden bağımsız çalışır.
► Bakım ve işletme maliyeti azdır.
► Elektriksel kayıplar minimum seviyededir.
► Güneş enerjisini yüksek verimle elektriğe çevirir.
► Sistem ile ilgili abonelik başvuru gibi işlemlere gerek yoktur.
► Yaz-kış çalışan sistemler için şebeke destekli hibrid yapıda çalışabilir.
► Uzun kablolama veya jeneratör kullanımına gerek kalmaz.
► Uzun ömürlüdür.
► Montajı kolay ve pratiktir.
► Modüler yapıdadır.
► Çevre dostudur

TOKAT 20 KW TARIMSAL SULAMA SOLAR SİSTEM